Koszt budowy altany ogrodowej

1432030 53164673 400x100 Koszt budowy altany ogrodowej

Altana ogrodowa nie jest konieczna dla naszego funkcjonowania, jednakże jest bardzo ważnym elementem architektury ogrodowej, dzięki któremu czas w nim spędzony jest czystą przyjemnością. Ile owa przyjemność może kosztować? To od nas zależy, ile chcemy na nią przeznaczyć i na jakim efekcie nam zależy.

W zależności od materiału na który się zdecydujemy, wielkości i rodzaju zadaszenia – altana może kosztować od kilkuset  do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ważny jest także nasz osobisty wkład pracy. Jeśli zdecydujemy się na gotową altanę z montażem, zaprojektowaną specjalnie do naszego ogrodu – z pewnością wydamy dużo więcej aniżeli wykonamy część pracy samodzielnie.

Wypoczynek pod zadaszeniem

Mała rekreacyjna altana, pod którą możemy się schronić przed słońcem lub spokojnie wypić kawę, możemy wykonać sami lub zamówić według gotowego wzorca. Cena w dużej mierze zależy także od designu – jeśli chcemy coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, to cena na pewno będzie droższa niż przy zakupie standardowego modelu. Z drewna zakupionego samodzielnie, przy włożeniu pracy własnej – mała altana może kosztować nas około kilkaset złotych. Jeśli jednak majsterkowanie nie jest naszą najmocniejszą stroną – zakup gotowej altany razem z montażem do koszt od około 1500 do 4 tysięcy złotych.

Duża altana – domek

Większe altany lub te posiadające dodatkowe miejsce na narzędzia, samochód to wydatek znacznie większy. Duża altana to zdecydowanie większy koszt – choć nikt nie powiedział, że muszą być to ogromne pieniądze. Duże altany z zadaszeniem, często postawionymi ścianami to koszt od 4-25 tysięcy złotych.

Ogród Twoich marzeń

Chyba większość z nas marzy o najmniejszym choć kawałku ziemi, na której można postawić urokliwą altankę. Dodatkowym atutem posiadania własnej działki jest możliwość zagospodarowania ogródka. Nawet najmniejszy może cieszyć nasze oczy i duszę! Wszystkich "ziemian" zapraszam do śledzenia mojego bloga!